Do góry

INFO

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I OGÓLNE INFOMACJE O GRUZJI

JAK NAJŁATWIEJ DOLECIEĆ DO GRUZJI?

Do Gruzji bezpośrednio można dolecieć liniami WIZZ AIR oraz PLL LOT . Są dostępne połączenia z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Gdańska, Krakowa do Kutaisi ( WIZZ AIR ) oraz z Warszawy do Tbilisi ( LOT ). Na lotniskach bez większych problemów można wymienić EURO lub USD po całkiem przyzwoitym kursie lub wypłacić z bankomatu lokalną walutę. Również na lotnisku polecamy  zakup lokalnej karty SIM – przykładowo firmy MAGTI, która ma dobry zasięg i ceny.

JAKIE DOKUMENTY SĄ POTRZEBNE DO PRZEKROCZENIA GRANICY?

Dla mieszkańców strefy Schengen nie jest wymagana wiza. Można wjechać na dowód osobisty lub paszport ważny minimum 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy. Paszport jest wymagany przy przekraczaniu granicy z Armenią lub Azerbejdżanem.

CZY W GRUZJI JEST BEZPIECZNIE?

Gruzja jest bardzo bezpiecznym i przyjaznym krajem dla turystów. Jest bardzo mała przestępczość, nie ma agresji na ulicach. Ulice Tbilisi oraz innych miast są bardzo bezpieczne nawet po zmroku. Praktycznie nie występują kradzieże lub oszustwa. Policja jest pomocna i uprzejmie nastawiona na turystów. Uważać trzeba przy przekraczaniu ulicy – pieszy tutaj nie ma bezwzględnego pierwszeństwa.

JAK I CZYM PŁACIĆ NA MIEJSCU?

Do Gruzji najlepiej zabrać EURO lub USD, obie waluty są wymienialne w licznych kantorach. Dużo bardziej opłaca się wymienić na miejscu niż kupować GEL w Polsce. Na miejscu bez przeszkód można również płacić kartą płatniczą, bankomaty również są wszędzie dostępne. Ceny w Gruzji są porównywalne do Polski, taniej jest na lokalnych targowiskach.

KIEDY NAJLEPIEJ PRZYJECHAĆ DO GRUZJI?

Sezon trwa od kwietnia do końca października, wtedy można natrafić na najlepszą pogodę. W maju i czerwcu oraz we wrześniu są największe opady deszczu. W lipcu i sierpniu temperatury przekraczają 35 stopni. W zachodniej Gruzji a szczególnie w Adżarii powietrze jest dużo bardziej wilgotne, panuje tu klimat subtropikalny. W górach jest zawsze chłodniej, szczególnie na wiosnę i na jesień trzeba pamiętać o tym, że po zachodzie słońca może się bardzo oziębić.

JAKIE ZABRAĆ ZE SOBĄ LEKI I JAK SIĘ UBRAĆ DO GRUZJI?

W Gruzji jest inna flora bakteryjna i dlatego mogą przydarzyć się zatrucia pokarmowe. Przydatny może być lek na zatrucie taki jak Nifuroxazyd. Na miejscu są wszędzie dostępne apteki i można bez problemu kupić wszystkie potrzebne leki w sytuacji kryzysowej. Na wwiezienie leków psychoaktywnych jest potrzebna recepta od polskiego lekarza. Przydadzą się również kremy przeciwsłoneczne oraz ubrania i czapki ochraniające przed słońcem.

JAK INDYWIDUALNIE ZAMÓWIĆ U NAS WYCIECZKĘ ORAZ JAK WYGLĄDAJĄ PŁATNOŚCI?

USTALANIE PROGRAMU I CENA CAŁKOWITA

W pierwszej kolejności należy wybrać wycieczkę, która Państwa interesuje i skontaktować się z nami drogą mailową, telefoniczną przez whats app lub przez formularz w zakładce kontakt. Po konsultacjach i ustaleniu indywidualnego programu, ilości atrakcji, standardu hoteli oraz wszystkich szczegółów wysyłamy całkowitą cenę wraz z programem.

WPŁATA ZALICZKI I AKCEPTACJA UMOWY

Po otrzymaniu końcowej oferty z ceną w przeciągu 14 dni należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 200 USD od osoby, płatne jednym przelewem za całą grupę. W przypadku braku wpłaty w ciągu 14 dni informujemy, że cena może ulec zmianie. Wpłata zaliczki rozpoczyna proces rezerwacji wycieczki. 

DODATKOWE USTALENIA 

Całość korespondencji mejlowej ma również charakter wiążącej umowy. Zmiany w finalnym programie mogą spowodować zmianę ceny końcowej. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją umowy oraz regulaminu wyjazdu.

PROWIZJA ZA PRZELEW

Nasz bank nie pobiera prowizji za przelewy, wskazane jest ustawienie płatności tak, żeby nie obciążać odbiorcy prowizją za przelew. Ewentualne rozbieżności w płatności będę regulowane na miejscu w gotówce. 

WARUNKI REZYGNACJI

Do 31 dni przed rozpoczęciem wycieczki klienci mają prawo do rezygnacji bez konieczności podawania przyczyny. W takim przypadku zaliczka zostanie zwrócona. 

TERMIN OSTATECZNEJ PŁATNOŚCI

Całość płatności, wliczając w to kwotę końcową, musi zostać uregulowana na wskazane konto nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Nieuregulowanie płatności może skutkować odwołaniem wycieczki.